Pénz a barátom
Kérlek, rajzolj egy szivet egy papírra! Írd bele, hogy pénz. Olyan betűkkel, ahogyan Neked tetszik.
Kérlek, fogalmazd meg, mit jelent a pénz számodra? A válasz legyen rövid, lényegre törő!
Mit jelent a gazdagság számodra?
Ahhoz, hogy gazdaggá válhass, tudnod kell, miért nincs a jelenleginél nagyobb gazdagságod.
Az alábbi gondolkozásmódon feltétlenül változtatni kell, ha felismered a saját gondolatmenetedet.
1. Sokszor haragszom a gazdagságra, bárkire, aki nálam gazdagabb.
2. Bosszant, hogy a pénz korlátokat jelent, miatta nem tehetem azt, amire vágyom.
3. Nézem a sorozatokat, amiben a gazdagokat üresfejűnek, rongyrázónak, és gondokkal terheseknek ábrázolják.
A médián, sorozatokon keresztül valójában egy össznépi becsapás folyik a gazdagokkal kapcsolatban. Az igazán gazdag emberek nem olyanok, mint a szappanoperában láthatóak! Aki gazdag, az leleményes, ügyes, tele van teremtőerővel, életerővel. Aki elég sok pénzt keres, az egyre inkább képes a lelki erejének növelésére is. Természetesen ezt nem teszi meg minden gazdag ember, de a lehetősége megvan rá.
A gazdagsághoz vezető legfontosabb gondolkozásmód:
- Önmagadnak mindig add meg azt, ami jár. Jutalmazd meg magadat, ha valamilyen feladatot teljesítettél.
- Tudatosítsd magadban, hogy minél több a pénzed, annál gazdagabb vagy anyagiakban és lelki-szellemi tudásban egyaránt.
Kérlek, rajzolj egy kört papírra! Ennek a körnek rajzolj nyolc küllőt! Ezeken a küllőkön kérlek, jelöld be, egy 1-től 5-ig tartó skálán, belülről kifelé emelkedően, mit érzel, milyen szinten sikerül életedben megvalósítani a következő dolgokat. Légyszi, írd ide a szerinted igaznak érzett számot a kérdések után!
Milyen a fizikai állapotod? …
Milyen a pénzügyi helyzeted? …
Mennyire tudod a szabadságot megélni? …
Milyenek a családi kapcsolataid? …
Mennyire tudod a spiritualitást megélni? …
Milyenek az emberi kapcsolataid? …
Mennyire tudod idődet uralni, jól beosztani? …
Mennyire tudod a vágyaidat megvalósítani? …
Nézd meg a rajzodat! Mennyire lett kerek a belső köröd? Így most jól láthatod, mely területek azok, amiken minél előbb fejlesztened kell magadat, és több figyelmet kell fordítanod e területek erősítésére.
Túlélési ráta
Gondold végig, kérlek, hogy mik az aktív (munkából származó pénz) és passzív (befektetési jegyek, ingatlanok, autó), és a maguktól növekvő jövedelmeid?
Ha Te mostantól valamilyen okból nem kapnál havonta fizetést, meddig tudnál megélni, meddig tudnád családodat eltartani?
Mekkora a tartalékod, milyen összegűek a passzív jövedelmeid, amik ebben a helyzetben segíthetnek?
Ha azt mondod, maximum egy-két hónapig, az azt jelenti, másképpen kell gazdálkodnod a pénzzel. Jobban fizető munkahely után kell nézned, és a tartalékaidat okosabban kell üzemeltetni. Egyáltalán oda kell arra figyelni, hogy legyenek tartalékok, de ne otthon a vánkosban, hanem olyan módon, ahogyan még több pénzt tud az termelni.
A meggazdagodás másik lényeges pontja a pénznek, mint energiának a felszabadult áramoltatása. Ha pl. görcsösen, mérgesen, utálattal adod fel csekkjeidet (Van olyan, aki nem így teszi?! Gratulálok!), akkor ezzel visszatartod az energiaáramlást, még akkor is, ha valójában feladod a csekket. Azért, hogy szívesebben add fel, akár történeteket is kitalálhatsz, amiknek azért van némi realitásuk. Pl. az Elektromos Műveknél dolgozó adminisztrátor azért tud fizetést hazavinni, és a három gyerekének naponta enni adni, mert én feladom a villanyszámlát. Így mindjárt személyesebbé válik az ügy, könnyebb lélekkel adjuk fel a nagy számlákat is, ráadásul felszabadítjuk a magunkban levő, a pénzfeladással kapcsolatos görcsöket is. Még akkor is, ha alig marad valami a csekkfeladás után….
A pénzmennyiségünk növelésére az alábbi módszerek napi szintű megvalósítását javaslom:
- Havi szinten írd le, mik a kiadásaid, bevételeid, illetve, hogy a vágyaid teljesítésére pontosan mennyi pénzre van szükséged. Ezt javasolt minden hónap elsején, vagy még az előző hónap utolsó napjaiban összeszámolni. Nem tart tovább fél-egy óránál (minél gyakorlottabb vagy, annál gyorsabban megy), és az anyagi helyzettel való tisztába kerülés újabb görcsöktől szabadíthat meg, illetve elősegíti a vágyaink megvalósítását.
- Igen lényeges lehet az, amit talán észre sem veszünk. Oda kell figyelnünk, vajon az életünk mely pontjain veszünk el másoktól pénz. Pl. másoltatunk-e műsoros CD-ket, ami által valakinek a jogdíját elvesszük? Minél több pénzt veszünk el jogtalanul másoktól, annál kevesebb marad NEKÜNK!
- Alapszabály az, hogy mindig helyet kell teremteni az újnak. Ezt az életünk, háztartásunk több pontján is érvényesíteni tudjuk. Ez nem felesleges pénzszórást jelent, hanem amire szükségünk van, amire nagyon vágyunk, azt ne sajnáljuk magunktól! Pl. akkor fogunk tudni új ruhákat vásárolni, ha a régieket kipakoljuk a szekrényből. A még használható régi holmikat szívesen fogadják a szociális intézményekben. Így biztosak lehetünk abban, hogy megunt holmiink éppen oda kerülnek, ahol azokra a legnagyobb szükség van.
- Ha valaki azt állítja, hogy Engem a pénz nem érdekel, azt egyrészt ne hidd el, másrész ilyet ne állíts. Ha ezt mondod, a pénztől visszakaphatod, hogy őt sem érdekled, és akkor oda a barátság .
Ajánlott irodalom:
Pénzkontroll, agykontroll
101 pozitív állítás
Filed Under: Életmód