Az immunrendszer erősítése
Ne feledd: a boldogság, a jókedv, az élet apró örömeinek élvezete, a lazító szabadidős tevékenységek nem luxusdolgok az életünkben!
A következő immunerősítő tippeket érdemes kipróbálni:
A védelmi rendszer megerősítéséhez aktivizálásához elengedhetetlen a rendszeres mozgás, ami minimum 15-20 perc, de jó, ha több. Legyen annyira intenzív, hogy érezzük, kalapál a szívünk, pulzusszámunk megemelkedik, elkezdünk izzadni. Ez jótékony hatással van a keringési rendszerünkre.
Fontos a 6-8 óra alvás, amit lehetőleg éjfél előtt kezdjünk meg, Ilyenkor ugyanis sokkal nagyobb mennyiségben keletkeznek olyan anyagok a szervezetben, amelyek a védekező rendszerünk számára elengedhetetlenek.
Nagyon fontos a szervezet méregtelenítése. Ez az időszak nem az aszkétikus böjtök ideje, hanem a változatosan összeállított tehermentesítő napoké. Ilyenkor a szervezetünk megkapja a szükséges tápanyagokat, de szigorúan kerülni kell a méreganyagok bevitelét, mint az alkoholt, amely köztudottan kis mértékben egészségmegőrző is lehet, de egy bizonyos szint felett nem csak az idegsejtekre, hanem az immunsejtekre is romboló hatással van.
A nikotin kismértékben is káros!
A kávéról is kevesen tudják, hogy csökkenti az immunrendszer hatékonyságát.
Az emésztőrendszerünk regenerálódását a szervezet megtisztításával, méregtelenítésével kell kezdeni Tehermentesítő napok beiktatásával melyek felkészítik a szervezetet az esetleges betegség könnyebb átvészelésére. Fontos, hogy ha például megfázunk, ne a méreganyagok lebontásával kelljen küszködnie a szervezetünknek, hanem az immunrendszer mozgósításával.
A kímélő idő tarthat 1-3 napig, Ne becsüljük le az egy napot sem, mert jelentős tehermentesítő hatása van. A kúra ideje alatt kerülni( de legalább is a mennyiséget jelentősen csökkenteni ) kell a már említett ” mérgek” mellett a só, a finomított cukor, az édesség , az édesített italok, a zsíros húsfélék, általában minden állati eredetű fehérjét, még a tejtermékeket is. Nem ajánlott a konzervek, levesporok, tartósított élelmiszerek fogyasztása. Az ételeket lehetőleg frissen készítsük, és kevés alkotórészből. Nagy előnye ezeknek , hogy olcsón és könnyen elkészíthetők.
Néhány tipp a hosszú bevezető után, ha még van türelmetek olvasni:
Reggeli:
Fogyasszunk kellemes aromájú gyógyteát melegen:
- kakukkfüvet, ha fázósak vagyunk és érzékeny a torkunk
- citromfüvet, ha idegesek , feszültek vagyunk
- székrekedés ellen só nélküli , nyers káposzta levet.
Délelőtt: :frissen préselt narancs lé, vagy a gyógyszertárakban, bioboltokban kapható fekete ribizli, ananász, multivitaminos gyümölcslé fele-fele arányban szénsavmentes ásványvízzel hígítva.
Ebédhez és vacsorához teremtsünk magunknak nyugodt körülményeket!
Együnk zabpelyhet, mely amellett, hogy kiváló agyfényesítő, igazi téli energiabomba! Az alábbi módon készítheted el:
3-4 evőkanál zabpelyhet főzz puhára, ha készen van, kedvenc gyümölcsöddel keverd össze.
3-4 evőkanál zabpelyhet forrázz le a kedvenc gyógyteáddal, takard le néhány percre majd ízesítheted mézzel, fahéjjal és szépen lassan bekanalazhatod.
Itt a rizsből készült finomság:
4 evőkanál barna rizst kétszer annyi vízben só nélkül, zeller- vagy petrezselyem zöldjével párolj puhára, egy kicsit tovább főzd, hogy majdnem massza legyen. Ezután még egy kis natúr zöldfűszert szórj rá. Eheted is.
Van egy ötletem a krumpi elkészítéséhez is:
2-3 héjában főtt krumplit nyers salátával, céklával, répával, finomra gyalult káposztával, pár csepp olívaolajjal és citromlével ízesítve akkora adagot készíthetsz, hogy egy ültő helyedben meg sem tudod enni.
Ha levest kívánsz:
kb 1 liter vízbe tegyél sárgarépát, petrezselymet, zellert, brokkolit, vagy burgonyát (hüvelyeseket semmiképp sem) , egy csipet tengeri sót. Párold puhára a zöldségféléket és frissen , vagy a fagyóból elővett metélt petrezselyem zöldjével szórd meg a tányérodban párolgó zöldségkoktélt. A friss petrezselyem illata nem engedi, hogy el tudj menni mellette. Kanalazd a legnagyobb megelégedettségedre.
Fontos, hogy megfelelő mennyiségű folyadékbevitellel támogasd a szervezetedet a méregtelenítés folyamán. Ha megéhezel, akkor inkább langyos teákat kortyolgass, így csökkentheted az éhségérzetedet.
Az un. ” böjtös” napok után fokozatosan szoktassuk vissza az emésztőrendszerünket. Kezdjük több gyümölccsel, nyers zöldségekkel, gabonapelyhekkel, olajos magvakkal. Ezek után jöhet a rozskenyér, joghurt, túró, tej, tojás, sovány húsok. Körülbelül ez legyen a sorrend.
Aki télen is változatosan, egészségesen táplálkozik, szervezetének biztosítani tud mindent, amire szüksége van.